Flamuri i Turqisë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Flamuri i Turqisë

Flamuri i Turqisë përbëhet nga një hënë lineare.


e bardhë dhe një yll në një fushë të kuqe. Flamuri quhet Ay Yıldız (shqip, yll hënë) ose Alsancak (flamuri i kuq) në Turqisht. 

Shih dhe këtë[redakto | redakto tekstin burimor]