Jump to content

Flamuri i Austrisë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Flamuri civil
Flamuri shtetëror

Flamuri i Austrisë ka tri shufra të barabarta horizontale, të kuqe , të bardhë, të kuqe.Së bashku me Flamurin Danez, Flamuri Austriak besohet që është ndër dizajnët e flamujve kombëtar më të vjetër në botë.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]