Flamuri i Monakos

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Flamuri i Monakos

Flamuri i Monakos ka dy vija horizontale me ngjyrë të kuqe dhe të bardhë. Është e ngjajshme me flamurin indonezian, e cila është më e gjatë, dhe me flamurin polak, por ky i fundit është i kthyer përmbys.

Shih dhe këtë[redakto | redakto tekstin burimor]