Flamuri i Sllovakisë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Flamuri i Sllovakisë

Flamuri i Sllovakisë u adoptua nga kushtetuta e Sllovakisë, e cila hyri në zbatim më 3 shtator, 1992. Flamuri, si edhe shumë vende të tjera sllave, përdor ngjyrën e kuqe, të bardhë dhe të kaltër.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]