Kantoni Bailleul-Sud-Ouest

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Bailleul-Sud-Ouest
Canton de Bailleul-Sud-Ouest
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Nord
Arrondissement Dunkerque
Kryeqëndra Bailleul
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 69 km2
Popullsia 16.192 banorë 2009
Dendësia 234,67 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5906

Kantoni Bailleul-Sud-Ouest (frëngjisht: Canton de Bailleul-Sud-Ouest) është një kantondepartamentin Nord, rajonin Nord-Pas-de-CalaisFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Bailleul. Ka sipërfaqe 69km2 dhe popullsi 16192 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Bailleul-Sud-Ouest aktualisht përbëhet nga 6 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Michel Gilloen

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]