Kantoni Marcq-en-Barœul

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Marcq-en-Barœul
Canton de Marcq-en-Barœul
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Nord
Arrondissement Lille
Kryeqëndra Marcq-en-Barœul
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 27,09 km2
Popullsia 48.716 banorë 2009
Dendësia 1.798,3 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5970

Kantoni Marcq-en-Barœul (frëngjisht: Canton de Marcq-en-Barœul) është një kantondepartamentin Nord, rajonin Nord-Pas-de-CalaisFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Marcq-en-Barœul. Ka sipërfaqe 27.09km2 dhe popullsi 48716 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Marcq-en-Barœul aktualisht përbëhet nga 2 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]