Kantoni La Bassée

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni La Bassée
Canton de La Bassée
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Nord
Arrondissement Lille
Kryeqëndra La Bassée
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 70,19 km2
Popullsia 25.895 banorë 2009
Dendësia 368,93 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5907

Kantoni La Bassée (frëngjisht: Canton de La Bassée) është një kantondepartamentin Nord, rajonin Nord-Pas-de-CalaisFrancë. Kryeqëndra e kantonit është La Bassée. Ka sipërfaqe 70.19km2 dhe popullsi 25895 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni La Bassée aktualisht përbëhet nga 11 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Philippe Waymel

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]