Kantoni Maubeuge-Sud

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Maubeuge-Sud
kanton
Popullsia
 • Gjithsej36.595

Kantoni Maubeuge-Sud (frëngjisht: Canton de Maubeuge-Sud) është një kantondepartamentin Nord, rajonin Nord-Pas-de-CalaisFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Maubeuge. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 36595 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Maubeuge-Sud aktualisht përbëhet nga 13 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]