Kantoni Steenvoorde

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Steenvoorde
Canton de Steenvoorde
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Nord
Arrondissement Dunkerque
Kryeqëndra Steenvoorde
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 120,58 km2
Popullsia 13.873 banorë 2009
Dendësia 115,05 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5960

Kantoni Steenvoorde (frëngjisht: Canton de Steenvoorde) është një kantondepartamentin Nord, rajonin Nord-Pas-de-CalaisFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Steenvoorde. Ka sipërfaqe 120.58km2 dhe popullsi 13873 banorë.

Administrimi[redakto | përpunoni burim]

Përbërja aktuale[redakto | përpunoni burim]

Kantoni Steenvoorde aktualisht përbëhet nga 9 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[redakto | përpunoni burim]

Demografia[redakto | përpunoni burim]

Shiko edhe[redakto | përpunoni burim]

Referime[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]