Kantoni Villeneuve-d'Ascq-Sud

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Villeneuve-d'Ascq-Sud
kanton
Popullsia
 • Gjithsej33.731

Kantoni Villeneuve-d'Ascq-Sud (frëngjisht: Canton de Villeneuve-d'Ascq-Sud) është një kantondepartamentin Nord, rajonin Nord-Pas-de-CalaisFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Villeneuve-d'Ascq. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 33731 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Villeneuve-d'Ascq-Sud aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Monique Lempereur

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]