Kantoni Quesnoy-sur-Deûle

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Quesnoy-sur-Deûle
Canton de Quesnoy-sur-Deûle
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Nord
Arrondissement Lille
Kryeqëndra Quesnoy-sur-Deûle
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 65,79 km2
Popullsia 38.832 banorë 2009
Dendësia 590,24 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5951

Kantoni Quesnoy-sur-Deûle (frëngjisht: Canton de Quesnoy-sur-Deûle) është një kantondepartamentin Nord, rajonin Nord-Pas-de-CalaisFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Quesnoy-sur-Deûle. Ka sipërfaqe 65.79km2 dhe popullsi 38832 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Quesnoy-sur-Deûle aktualisht përbëhet nga 8 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]