Kantoni Douai-Sud

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Douai-Sud
Canton de Douai-Sud
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Nord
Arrondissement Douai
Kryeqëndra Douai
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 59 km2
Popullsia 52.073 banorë 2009
Dendësia 882,59 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5924

Kantoni Douai-Sud (frëngjisht: Canton de Douai-Sud) është një kantondepartamentin Nord, rajonin Nord-Pas-de-CalaisFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Douai. Ka sipërfaqe 59km2 dhe popullsi 52073 banorë.

Administrimi[redakto | përpunoni burim]

Përbërja aktuale[redakto | përpunoni burim]

Kantoni Douai-Sud aktualisht përbëhet nga 12 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[redakto | përpunoni burim]

Demografia[redakto | përpunoni burim]

Shiko edhe[redakto | përpunoni burim]

Referenca[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]