Kantoni Saint-Amand-les-Eaux-Rive gauche

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Saint-Amand-les-Eaux-Rive gauche
Canton de Saint-Amand-les-Eaux-Rive gauche
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Nord
Arrondissement Valenciennes
Kryeqëndra Saint-Amand-les-Eaux
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 19.583 banorë 2009
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5956

Kantoni Saint-Amand-les-Eaux-Rive gauche (frëngjisht: Canton de Saint-Amand-les-Eaux-Rive gauche) është një kantondepartamentin Nord, rajonin Nord-Pas-de-CalaisFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Saint-Amand-les-Eaux. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 19583 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Saint-Amand-les-Eaux-Rive gauche aktualisht përbëhet nga 11 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]