Kantoni Roubaix-Est

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Roubaix-Est
Canton de Roubaix-Est
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Nord
Arrondissement Lille
Kryeqëndra Roubaix
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 33.039 banorë 2009
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5952

Kantoni Roubaix-Est (frëngjisht: Canton de Roubaix-Est) është një kantondepartamentin Nord, rajonin Nord-Pas-de-CalaisFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Roubaix. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 33039 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Roubaix-Est aktualisht përbëhet nga 2 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]