Kantoni Clary

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Clary
Canton de Clary
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Nord
Arrondissement Cambrai
Kryeqëndra Clary
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 137 km2
Popullsia 30.619 banorë 2009
Dendësia 223,5 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5918

Kantoni Clary (frëngjisht: Canton de Clary) është një kantondepartamentin Nord, rajonin Nord-Pas-de-CalaisFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Clary. Ka sipërfaqe 137km2 dhe popullsi 30619 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Clary aktualisht përbëhet nga 15 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Guy Bricourt

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]