Kantoni Saint-Amand-les-Eaux-Rive droite

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Saint-Amand-les-Eaux-Rive droite
Canton de Saint-Amand-les-Eaux-Rive droite
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Nord
Arrondissement Valenciennes
Kryeqëndra Saint-Amand-les-Eaux
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 31.205 banorë 2009
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5955

Kantoni Saint-Amand-les-Eaux-Rive droite (frëngjisht: Canton de Saint-Amand-les-Eaux-Rive droite) është një kantondepartamentin Nord, rajonin Nord-Pas-de-CalaisFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Saint-Amand-les-Eaux. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 31205 banorë.

Administrimi[redakto | përpunoni burim]

Përbërja aktuale[redakto | përpunoni burim]

Kantoni Saint-Amand-les-Eaux-Rive droite aktualisht përbëhet nga 7 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[redakto | përpunoni burim]

Demografia[redakto | përpunoni burim]

Shiko edhe[redakto | përpunoni burim]

Referenca[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]