Jump to content

Kantoni Valenciennes-Est

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Valenciennes-Est
kanton
Popullsia
 • Gjithsej49.324

Kantoni Valenciennes-Est (frëngjisht: Canton de Valenciennes-Est) është një kantondepartamentin Nord, rajonin Nord-Pas-de-CalaisFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Valenciennes. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 49324 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Valenciennes-Est aktualisht përbëhet nga 11 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]