Kantoni Solesmes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Solesmes
Canton de Solesmes
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Nord
Arrondissement Cambrai
Kryeqëndra Solesmes
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 16.392 banorë 2009
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5958

Kantoni Solesmes (frëngjisht: Canton de Solesmes) është një kantondepartamentin Nord, rajonin Nord-Pas-de-CalaisFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Solesmes. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 16392 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Solesmes aktualisht përbëhet nga 17 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]