Kantoni Cambrai-Ouest

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Cambrai-Ouest
Canton de Cambrai-Ouest
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Nord
Arrondissement Cambrai
Kryeqëndra Cambrai
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 78 km2
Popullsia 39.438 banorë 2009
Dendësia 505,62 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5914

Kantoni Cambrai-Ouest (frëngjisht: Canton de Cambrai-Ouest) është një kantondepartamentin Nord, rajonin Nord-Pas-de-CalaisFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Cambrai. Ka sipërfaqe 78km2 dhe popullsi 39438 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Cambrai-Ouest aktualisht përbëhet nga 17 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]