Kantoni Solre-le-Château

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Solre-le-Château
Canton de Solre-le-Château
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Nord
Arrondissement Avesnes-sur-Helpe
Kryeqëndra Solre-le-Château
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 9.149 banorë 2009
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5959

Kantoni Solre-le-Château (frëngjisht: Canton de Solre-le-Château) është një kantondepartamentin Nord, rajonin Nord-Pas-de-CalaisFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Solre-le-Château. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 9149 banorë.

Administrimi[redakto | përpunoni burim]

Përbërja aktuale[redakto | përpunoni burim]

Kantoni Solre-le-Château aktualisht përbëhet nga 16 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[redakto | përpunoni burim]

Demografia[redakto | përpunoni burim]

Shiko edhe[redakto | përpunoni burim]

Referenca[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]