Kantoni Lille-Sud-Ouest

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Lille-Sud-Ouest
Canton de Lille-Sud-Ouest
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Nord
Arrondissement Lille
Kryeqëndra Lille
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 43.821 banorë 2009
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5941

Kantoni Lille-Sud-Ouest (frëngjisht: Canton de Lille-Sud-Ouest) është një kantondepartamentin Nord, rajonin Nord-Pas-de-CalaisFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Lille. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 43821 banorë.

Administrimi[redakto | përpunoni burim]

Përbërja aktuale[redakto | përpunoni burim]

Kantoni Lille-Sud-Ouest aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[redakto | përpunoni burim]

Demografia[redakto | përpunoni burim]

Shiko edhe[redakto | përpunoni burim]

Referenca[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]