Kantoni Villeneuve-d'Ascq-Nord

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Villeneuve-d'Ascq-Nord
Canton de Villeneuve-d'Ascq-Nord
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Nord
Arrondissement Lille
Kryeqëndra Villeneuve-d'Ascq
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 30.113 banorë 2009
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5976

Kantoni Villeneuve-d'Ascq-Nord (frëngjisht: Canton de Villeneuve-d'Ascq-Nord) është një kantondepartamentin Nord, rajonin Nord-Pas-de-CalaisFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Villeneuve-d'Ascq. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 30113 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Villeneuve-d'Ascq-Nord aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]