Jump to content

Kantoni Roubaix-Centre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Roubaix-Centre
kanton
Popullsia
 • Gjithsej37.322

Kantoni Roubaix-Centre (frëngjisht: Canton de Roubaix-Centre) është një kantondepartamentin Nord, rajonin Nord-Pas-de-CalaisFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Roubaix. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 37322 banorë.

Përbërja aktuale

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Roubaix-Centre aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]