Kantoni Tourcoing-Nord-Est

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Tourcoing-Nord-Est
Canton de Tourcoing-Nord-Est
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Nord
Arrondissement Lille
Kryeqëndra Tourcoing
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 51.457 banorë 2009
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5962

Kantoni Tourcoing-Nord-Est (frëngjisht: Canton de Tourcoing-Nord-Est) është një kantondepartamentin Nord, rajonin Nord-Pas-de-CalaisFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Tourcoing. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 51457 banorë.

Administrimi[redakto | përpunoni burim]

Përbërja aktuale[redakto | përpunoni burim]

Kantoni Tourcoing-Nord-Est aktualisht përbëhet nga 2 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[redakto | përpunoni burim]

Demografia[redakto | përpunoni burim]

Shiko edhe[redakto | përpunoni burim]

Referime[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]