Kantoni Orchies

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Orchies
Canton d'Orchies
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Nord
Arrondissement Douai
Kryeqëndra Orchies
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 103,58 km2
Popullsia 24.605 banorë 2009
Dendësia 237,55 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5947

Kantoni Orchies (frëngjisht: Canton d'Orchies) është një kantondepartamentin Nord, rajonin Nord-Pas-de-CalaisFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Orchies. Ka sipërfaqe 103.58km2 dhe popullsi 24605 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Orchies aktualisht përbëhet nga 9 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]