Kantoni Seclin-Nord

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Seclin-Nord
Canton de Seclin-Nord
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Nord
Arrondissement Lille
Kryeqëndra Seclin
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 33.185 banorë 2009
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5978

Kantoni Seclin-Nord (frëngjisht: Canton de Seclin-Nord) është një kantondepartamentin Nord, rajonin Nord-Pas-de-CalaisFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Seclin. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 33185 banorë.

Administrimi[redakto | përpunoni burim]

Përbërja aktuale[redakto | përpunoni burim]

Kantoni Seclin-Nord aktualisht përbëhet nga 7 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[redakto | përpunoni burim]

Demografia[redakto | përpunoni burim]

Shiko edhe[redakto | përpunoni burim]

Referime[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]