Kantoni Coudekerque-Branche

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Coudekerque-Branche
Canton de Coudekerque-Branche
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Nord
Arrondissement Dunkerque
Kryeqëndra Coudekerque-Branche
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 21 km2
Popullsia 47.492 banorë 2009
Dendësia 2.261,52 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5972

Kantoni Coudekerque-Branche (frëngjisht: Canton de Coudekerque-Branche) është një kantondepartamentin Nord, rajonin Nord-Pas-de-CalaisFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Coudekerque-Branche. Ka sipërfaqe 21km2 dhe popullsi 47492 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Coudekerque-Branche aktualisht përbëhet nga 3 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]