Kantoni Haubourdin

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Haubourdin
Canton de Haubourdin
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Nord
Arrondissement Lille
Kryeqëndra Haubourdin
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 38,29 km2
Popullsia 52.523 banorë 2009
Dendësia 1.371,72 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5928

Kantoni Haubourdin (frëngjisht: Canton d'Haubourdin) është një kantondepartamentin Nord, rajonin Nord-Pas-de-CalaisFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Haubourdin. Ka sipërfaqe 38.29km2 dhe popullsi 52523 banorë.

Administrimi[redakto | përpunoni burim]

Përbërja aktuale[redakto | përpunoni burim]

Kantoni Haubourdin aktualisht përbëhet nga 5 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[redakto | përpunoni burim]

  • 2008-2014 - Daniel Rondelaere

Demografia[redakto | përpunoni burim]

Shiko edhe[redakto | përpunoni burim]

Referenca[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]