Kantoni Pont-à-Marcq

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Pont-à-Marcq
Canton de Pont-à-Marcq
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Nord
Arrondissement Lille
Kryeqëndra Pont-à-Marcq
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 116,86 km2
Popullsia 38.624 banorë 2009
Dendësia 330,52 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5948

Kantoni Pont-à-Marcq (frëngjisht: Canton de Pont-à-Marcq) është një kantondepartamentin Nord, rajonin Nord-Pas-de-CalaisFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Pont-à-Marcq. Ka sipërfaqe 116.86km2 dhe popullsi 38624 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Pont-à-Marcq aktualisht përbëhet nga 15 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]