Kantoni Condé-sur-l'Escaut

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Condé-sur-l'Escaut
Canton de Condé-sur-l'Escaut
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Nord
Arrondissement Valenciennes
Kryeqëndra Condé-sur-l'Escaut
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 85 km2
Popullsia 44.337 banorë 2009
Dendësia 521,61 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5919

Kantoni Condé-sur-l'Escaut (frëngjisht: Canton de Condé-sur-l'Escaut) është një kantondepartamentin Nord, rajonin Nord-Pas-de-CalaisFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Condé-sur-l'Escaut. Ka sipërfaqe 85km2 dhe popullsi 44337 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Condé-sur-l'Escaut aktualisht përbëhet nga 10 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]