Kantoni Lille-Nord-Est

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Lille-Nord-Est
Canton de Lille-Nord-Est
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Nord
Arrondissement Lille
Kryeqëndra Lille
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 53.074 banorë 2009
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5937

Kantoni Lille-Nord-Est (frëngjisht: Canton de Lille-Nord-Est) është një kantondepartamentin Nord, rajonin Nord-Pas-de-CalaisFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Lille. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 53074 banorë.

Administrimi[redakto | redakto tekstin burimor]

Përbërja aktuale[redakto | redakto tekstin burimor]

Kantoni Lille-Nord-Est aktualisht përbëhet nga 2 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[redakto | redakto tekstin burimor]

Demografia[redakto | redakto tekstin burimor]

Shiko edhe[redakto | redakto tekstin burimor]

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]