Kantoni Hazebrouck-Nord

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Hazebrouck-Nord
Canton de Hazebrouck-Nord
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Nord
Arrondissement Dunkerque
Kryeqëndra Hazebrouck
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 99 km2
Popullsia 23.141 banorë 2009
Dendësia 233,75 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5929

Kantoni Hazebrouck-Nord (frëngjisht: Canton d'Hazebrouck-Nord) është një kantondepartamentin Nord, rajonin Nord-Pas-de-CalaisFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Hazebrouck. Ka sipërfaqe 99km2 dhe popullsi 23141 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Hazebrouck-Nord aktualisht përbëhet nga 10 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]