Kantoni Marcoing

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Marcoing
Canton de Marcoing
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Nord
Arrondissement Cambrai
Kryeqëndra Marcoing
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 15.249 banorë 2009
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5943

Kantoni Marcoing (frëngjisht: Canton de Marcoing) është një kantondepartamentin Nord, rajonin Nord-Pas-de-CalaisFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Marcoing. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 15249 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Marcoing aktualisht përbëhet nga 21 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]