Kantoni Nouvion-en-Thiérache

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Nouvion-en-Thiérache
Canton du Nouvion-en-Thiérache
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Aisne
Arrondissement Vervins
Kryeqëndra Le Nouvion-en-Thiérache
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 139,24 km2
Popullsia 6.734 banorë 2009
Dendësia 48,36 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 223
Kantoni Nouvion-en-Thiérache – harta_foto

Kantoni Nouvion-en-Thiérache (frëngjisht: Canton du Nouvion-en-Thiérache) është një kantondepartamentin Aisne, rajonin PicardieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Le Nouvion-en-Thiérache. Ka sipërfaqe 139.24km2 dhe popullsi 6734 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Nouvion-en-Thiérache aktualisht përbëhet nga 9 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]