Dallime mes rishikimeve të "Naruto"

Jump to navigation Jump to search
935 bytes removed ,  10 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
(U kthye versioni 971830 i bërë nga 91.187.103.81 (diskutimet) apparent vandalism)
[[Akatsuki]] është një grup ningjash apo një organizatë e nivelit të lart.Akatsuki ka rreth 15 pjestar.Pjestarët e akatsukit janë të gjithë të ligë,me qëllime të këqija,ata janë dëbuar nga fshati ku kanë jetuar.Disa nga pjestarët janë:[[Itachi Uchiha]] nga fshati i gjethes,[[Kisame Hoshikagi]] nga fshati i mjergullës,[[Sasori]] i fshatit të rërës,[[Deidara]] i fshatit të gurit [[Orochimaru]] i fshatit të tingullit,[[Tobi]] i fshatit të gjethese,[[Hidan]] i fshatit të burimeve te nxehta,[[Kakuzu]] i fshatit të ujvarës,[[Zetsu]] i fshatit të barit,[[Konan]] e fshatit te shiut,dhe [[Pein]][lideri i akatsuki] nga fshati i shiut.Me vone pas vdekjes se Orochimarut dhe Itachit,hyn grupi Taka i tingullit,i perber nga [[Sasuke]],[[Suigetsu]],[[Karina]] dhe [[Xhugo]].Ata bëjnë kërkime për teknika dhe fuqit e përbindshave si Dhelpra me nëntë bishta,Shukaku me nje bisht etj.Fuqine per te nxjerre shpiritn e bishave e ka pein ose nagato nje student i jiraya jashtezakonisht i fuqishem[besohet se mund te mposhte dhelpren me 9 bishta.Por ne fakt Naruto e vret Pain sepse ne Naruto shippuden vdes gjdo njeri i Akatsuki-t perveq Madare Uchiha(Tobi).
 
{{Naruto}}
 
<div style="clear:both;" class="NavFrame">
<div class="NavHead" style="background-color:#CCCCFF;"> {{Tnavbar-navframe|'''[[Naruto]] '''|Naruto}}</div>
<div class="NavContent">
{| style="margin: auto; border: 0;" class="toccolours"
! style="background: #DDDDFF; width: 200px;"| Personazhet
| [[Gaara]]{{·}} [[Itachi Uchiha]]{{·}} [[Jiraiya]]{{·}} [[Kakashi Hatake]]{{·}} [[Naruto Uzumaki]]{{·}} [[Orochimaru]]{{·}} [[Rock Lee]]{{·}} [[Sakura Haruno]]{{·}} [[Sasuke Uchiha]]{{·}} [[Shikamaru Nara]]{{·}} [[Kiba]]{{·}} [[Tsunade]]{{·}} [[Hokage i Katert]]{{·}} [[Haku]]{{·}} [[Ino]]{{·}} [[Sasori]]{{·}} [[Deidara]]{{·}} [[Itachi Uchiha]]{{·}} [[Kisame Hoshikagi]]{{·}} [[Tobi]]{{·}} [[Hidan]]{{·}} [[Zetsu]]{{·}} [[Kakuzu]]{{·}} [[Pein]]{{·}} [[Konan]]{{·}} [[Minato Namikaze]]
 
! style="background: #DDDDFF;" | Ranket e ninxhave
| [[Genin]]{{·}} [[Chuunin]]{{·}} [[Jonin]]{{·}} [[Hokage]]{{·}} [[Akatsuki]]
 
'''
'''
 
[[als:Naruto]]
24.783

edits

Menyja e lëvizjeve