Staradrani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Staradran
Dasam
Fshat
Vendndodhja
Staradran is located in Kosova
Staradran
Staradran
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Burim
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 41′ 51″ Veri

20° 25′ 40″ Lindje

Staradran është një vendbanim në komunën e Burimit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Dasam.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]