Saradrani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Staradrani)
Saradrani
Dasam
Fshat

Saradrani është një vendbanim në komunën e Burimit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Dasam.

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Saradrani njihet edhe për masakrën e madhe ne luftën e vitit 1999,ku u masakruan dhe u vranë shumë persona.

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]