Babudovica

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Babudovicë
Fshat
Vendndodhja
Babudovicë is located in Kosova
Babudovicë
Babudovicë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Zubin Potok
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1020 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 57′ 59″ Veri

20° 38′ 6″ Lindje

Babudovicë është një vendbanim në komunën e Zubin Potokut, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]