Gazivoda

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gazivodë
Fshat
Vendndodhja
Gazivodë is located in Kosova
Gazivodë
Gazivodë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Zubin Potok
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 56′ 15″ Veri

20° 40′ 16″ Lindje

Gazivodë është një vendbanim në komunën e Zubin Potokut, Kosovë. Afër këtij vendbanimi gjendet Liqeni i Gazivodës.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]