Kijeci

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kijec
Kijacë
Fshat

Kijec është një vendbanim në komunën e Zubin Potokut, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Kijacë.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]