Junaka

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Junakë
Fshat
Vendndodhja
Junakë is located in Kosova
Junakë
Junakë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Zubin Potok
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1020 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 43° 0′ 23″ Veri

20° 40′ 34″ Lindje

Junakë është një vendbanim në komunën e Zubin Potokut, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]