Tushiqi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tushiq
Fshat
Vendndodhja
Tushiq is located in Kosova
Tushiq
Tushiq
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Zubin Potok
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 788 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 56′ 51″ Veri

20° 35′ 4″ Lindje

Tushiq është një vendbanim në komunën e Zubin Potokut, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]