Banja (Zubin Potok)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Banjë
Bajë e Ibrit
Fshat
Vendndodhja
Banjë is located in Kosova
Banjë
Banjë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Zubin Potok
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 58′ 13″ Veri

20° 33′ 47″ Lindje

Banjë është një vendbanim në komunën e Zubin Potokut, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Bajë e Ibrit.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]