Vukojeviqi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vukojeviq
Fshat
Vendndodhja
Vukojeviq is located in Kosova
Vukojeviq
Vukojeviq
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Zubin Potok
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1114 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 57′ 4″ Veri

20° 33′ 39″ Lindje

Vukojeviq është një vendbanim në komunën e Zubin Potokut, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]