Burllata

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Burllatë
Burllat
Fshat
Vendndodhja
Burllatë is located in Kosova
Burllatë
Burllatë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Zubin Potok
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1020 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 58′ 14″ Veri

20° 35′ 52″ Lindje

Burllatë është një vendbanim në komunën e Zubin Potokut, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Burllat.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]