Rançiqi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Rançiq
Fshat
Vendndodhja
Rançiq is located in Kosova
Rançiq
Rançiq
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Zubin Potok
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1020 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 59′ 33″ Veri

20° 39′ 25″ Lindje

Rançiq është një vendbanim në komunën e Zubin Potokut, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]