Kopilloviqi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kopilloviq
Kopiloviq
Fshat
Vendndodhja
Kopilloviq is located in Kosova
Kopilloviq
Kopilloviq
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Zubin Potok
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 809 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 57′ 38″ Veri

20° 36′ 40″ Lindje

Kopilloviq është një vendbanim në komunën e Zubin Potokut, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Kopiloviq.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]