Vitakova

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vitakovë
Fshat
Vendndodhja
Vitakovë is located in Kosova
Vitakovë
Vitakovë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Zubin Potok
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1088 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 59′ 45″ Veri

20° 35′ 28″ Lindje

Vitakovë është një vendbanim në komunën e Zubin Potokut, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]