Dobroshevina

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Dobroshevinë
Fshat
Vendndodhja
Dobroshevinë is located in Kosova
Dobroshevinë
Dobroshevinë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Zubin Potok
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 565 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 55′ 8″ Veri

20° 42′ 6″ Lindje

Dobroshevinë është një vendbanim në komunën e Zubin Potokut, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]