Jabuka

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Jabukë
Fshat
Vendndodhja
Jabukë is located in Kosova
Jabukë
Jabukë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Zubin Potok
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 822 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 54′ 9″ Veri

20° 39′ 37″ Lindje

Jabukë është një vendbanim në komunën e Zubin Potokut, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]