Paruca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Parucë
Paruk
Fshat
Vendndodhja
Parucë is located in Kosova
Parucë
Parucë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Zubin Potok
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 878 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 43° 1′ 5″ Veri

20° 41′ 5″ Lindje

Parucë është një vendbanim në komunën e Zubin Potokut, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Paruk.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]